Wystrój wnętrz

Zdjęcia na ścianie w nowej aranżacji

 

Dzisiaj pokażę Wam nowe oblicze mojej domowej galerii zdjęć na ścianie. Niesamowite, jak drobne przearanżowanie zupełnie zmieniło jej charakter.

Zdjęcia na ścianie aranżacje przed…

Galeria powstawała na zasadzie naturalnego wzrostu. Na początku były dwa obrazy, po paru tygodniach 3, po roku 9, a w ostatnim momencie naliczyłam aż 12 ramek. Co za tym szlo, panował lekki nieporządek. Część z nich stanowiły namalowane obrazy, a część wydruki i plakaty. Na ścianie znalazło się również całkiem sporo zdjęć ze ślubu i podróży. Ramki kupowałam w różnych sklepach, część z nich miało passe-partout w kolorze śnieżnobiałym, a część w kremowym. Mimo iż ściana z galerią zdjęć znajduje się na korytarzu, jest doskonale widoczna z salonu, wiec można powiedzieć, że stanowi część tego pomieszczenia.

zdjęcia na ścianie aranżacje

W tamtym momencie ten chaos mi nie przeszkadzał. Podobała mi się różnorodność, która była stonowana czarnymi ramkami. Jednak od powrotu ze Stanów, gdzie spotkałam się z wieloma klasycznymi wnętrzami (więcej o tym, jak Amerykanie urządzają swoje wnętrza tutaj i tutaj), staram się wprowadzać ład, porządek, symetrie i tzw. focal point w swoim mieszkaniu.

… i po

Nie chciałam jednak kupować nowych ramek, tylko wykorzystać te, które mam. Po wielu próbach na sucho na podłodze i na ścianie oraz przeszukaniu inspiracji w internecie, w końcu znalazłam układ idealny: symetryczny i prosty, a jednocześnie z pazurem. Żeby nie było zbyt nudno, umieściłam dwie ramki w złocie, którego chcę coraz więcej wprowadzić w swoich wnętrzach.

zdjęcia na ścianie aranżacje

zdjęcia na ścianie aranżacje

W nowej galerii zdjęć zdecydowałam się wyłącznie na własne zdjęcia z podróży i jedno ze ślubu. Chciałam umieścić w niej wspomnienia z miejsc, które dużo dla mnie znaczą i które mnie czegoś nauczyły (chociaż zrobili to głównie ludzie w nich mieszkający). O ile wybór miejsc nie był trudny, to znalezienie odpowiednich zdjęć sprawiło mi trochę więcej trudności, bo większość moich zdjęć była pozioma, a układ ramek pionowy.

zdjęcia na ścianie aranżacje

zdjęcia na ścianie aranżacje

Co myślicie o nowym układzie? Wolicie porządek i strukturę czy artystyczny nieład?