Portfolio Wystrój wnętrz

Sypialnia z biurkiem do pracy – mój projekt

 

„Dzieci zmieniają wszystko” — eufemistycznie mówią moi dzieciaci znajomi. Przytakuję im, ale mało kto z nas mówi o tym wprost — dzieci dużo zabierają. Zaczyna się powoli i niepozornie od przejęcia kontroli nad ciałem matki, której głównym zadaniem przez 9 miesięcy jest wyhodowanie małego człowieka. Potem zabierają czas i sen, że zastanawiasz się, co wcześniej robiłeś z taką ilością czasu i dochodzisz do wniosku, że bez nieprzerwanego przez 5 godzin snu też można funkcjonować. Jeśli nie masz dzieci, pewnie się zastanawiasz, dlaczego ludzie sobie to robią. Otóż to, co dzieci dają, znacznie przewyższa to, co zabierają.

Gdy w naszym życiu pojawił się mały chłopczyk, oddaliśmy mu nasz pokój gościny / gabinet / pokój muzyczny w jednym (metamorfozę można zobaczyć tutaj). Mogłabym narzekać, że standard życia się pogorszył, ale potraktowałam to jako zachetę do odświeżenia sypialni i wygospodarowania w niej miejsca do pracy i gry na gitarze.

Sypialnia z biurkiem do pracy — wymagania

Dzisiaj pokazuję Wam projekt, który powstał w ramach kursu projektowania wnętrz w Collage College. W pomieszczeniu chciałam wyraźnie oddzielić część sypialniana od dziennej. Priorytetem było wygodne łóżko i funkcjonalność. Część gabinetowa ma zmieścić komputer, dwie gitary i wzmacniacz. Zależało mi również na tym, żeby pomieszczenie umożliwiało odpoczynek i relaks po ciężkim dniu, pomimo obecności komputerów i kojarzącej się z nimi pracy. Na szczęście w pokoju nie muszą się znajdować duże szafy np. na ubrania, bo od tego jest oddzielna garderoba.

Inspiracje

Sypialnia z biurkiem do pracy została zaprojektowana w stylu klasycznym z elementami botanicznymi. Inspiracją był relaks na łonie natury, stąd dużo naturalnych materiałów. Fascynują mnie amerykańskie wnętrza i próbowałam odtworzyć u siebie ich atmosferę.

Plan funkcjonalny

Centralnym punktem projektu jest łóżko z dużym zagłówkiem, które stanęło nietypowo na polskie warunki pod oknem. Dzięki temu udało się umieścić biurko blisko drzwi, wydzielając część dzienną w pierwszej połowie pokoju. Zależało mi również na tym, żeby leżąc w łóżku, nie widziało się monitora komputera i żeby on nie był umieszczony pod światło.

Wizualizacje

Wizualizacje wykonałam w programie pCon.planner.

Jestem w trakcie realizacji tego projektu, więc wkrótce pochwalę się ostatecznym efektem 🙂