Lifestyle Wystrój wnętrz

Różowo-złote dekoracje na wieczór panieński

W lipcu miałam przyjemność zorganizować wieczór panieński dla mojej przyjaciółki, a dzisiaj chciałabym się podzielić z Wami relacją z tego wydarzenia. Nie był to typowy wieczór panieński ze striptizerem i wyjściem do klubu, ale tez było fajnie ;)

Dekoracje na wieczór panieński

Motywem przewodnim było połączenie różu ze złotem i w tym stylu były wszystkie dekoracje. Część z nich miałam już od jakiegoś czasu, więc dokupiłam tylko trochę różowych ozdób w lokalnym sklepie z dekoracjami.

Różowe były balony, rozety, girlandy z diamentów, osłonki na babeczki oraz świeże kwiaty. Złoto natomiast występowało w ozdobnych świecach i świecznikach, wazonie, papierowych słomkach, serwetkach, girlandach z diamentów i balonach.

 

Balony na wieczór panieński

Przeglądając inspiracje na Pintereście, zwróciłam szczególną uwagę na balony. Bardzo spodobały mi się te unoszące się w powietrzu, ale jakoś nie skojarzyłam, że trzeba je napełnić helem. W lekkiej panice w sobotę rano szukałam miejsca, gdzie można to zrobić. I powiem Wam, ze wszystko wyszło dobrze, bo okazało się, że balony powinno się napełniać nie później niż parę godzin przed imprezą, żeby trzymały fason. Przygotowanie dekoracji na dzień lub więcej przed wiąże się z ryzykiem, że balony nie dotrwają do przyjęcia. Warto pamiętać o paru sprawach: do napełniania helem najlepiej nadają się balony z grubej gumy, te z cienkiej szybko opadają. Istnieją również dwa sposoby napełniania balonów helem – z użyciem specjalnego żelu uszczelniającego i bez. Te z żelem potrafią się utrzymać nawet parę dni. Napełnione już balony trzeba transportować i przechowywać w temperaturze pokojowej. Koszt napełnienia jednego balona w Warszawie zaczyna się od 2 zł w górę, w zależności od wielkości i tego, czy zażyczymy sobie uszczelniacza.

Menu na wieczór panieński

Moja przyjaciółka uwielbia wina — stąd tez narodził się pomysł na menu: deska serów i degustacja różnych win. Oprócz tego na stole znalazły się słodkości: ręcznie robione i zdobione babeczki czekoladowe z różowym musem oraz makaroniki.

Dodatkowe atrakcje na wieczór panieński

Oprócz różowo-złotych dekoracji i przekąsek przygotowałam również mały kącik spa z koreańskimi maseczkami.

Jak Wam się spodobały moje różowo-złote dekoracje na wieczór panieński? Więcej inspiracji znajdziecie również TUTAJ.