Wystrój wnętrz

Relacja z Warsaw Home 2017

 

Zastanawiałam się trochę, czy opublikować ten wpis. Moja wewnętrzna perfekcjonistka mówi: Z czym do ludzi? 400 wystawców, 3 ogromne hale, 3 dni, 30 ciekawych wykładów, a ty miałaś tylko pół dnia na zobaczenie wszystkiego. I ty chcesz napisać porządną relację?

Walczę jednak z moim perfekcjonizmem – pamiętam słowa mojej coach „Nikt nie lubi perfekcyjnych ludzi” (do dzisiaj nie wiem, czy to prawda – jak wy uważacie?). Moja relacja z Warsaw Home 2017 nie będzie perfekcyjna, ale będzie moja. Gotowi? Zapraszam!

Dla każdego coś dobrego

W moim odczuciu Warsaw Home Expo 2017 był bardzo demokratyczny, nie była to z pewnością zamknięta i elitarna impreza dla designerów. Projektanci wnętrz i architekci mogli zdobyć nowe kontakty, remontujący i urządzający domy czy mieszkania znaleźć nowe inspiracje i poznać nowinki techniczne, a właściciele firm, sklepów i producenci mogli podpatrzeć, co robi konkurencja. Tematyka targów obejmowała meble, dekoracje, wyposażenie kuchni oraz materiały wykończeniowe. A oprócz tego wystawy, Poland Design Festival i prelekcje. I tak obok prac Oskara Zięty czy koncepcyjnego modelu Renault Trezor można było zobaczyć produkty typowo użytkowe np. AGD czy wykończenia podłóg. Obok droższych i bardziej ekskluzywnych marek znalazły te popularne np. Vox, Black Red White czy Forte. Polskie marki obok zagranicznych. A oprócz tego wystawy, Poland Design Festival i prelekcje. Moim zdaniem proporcje między tymi wszystkimi elementami były idealne – żaden nie zdominował wydarzenia, a wszystkie razem dały ciekawa różnorodność.

moja relacja z Warsaw Home 2017

Renault Trezor

Trendy na Warsaw Home Expo 2017

Widziałam wiele przykładów najnowszych trendów: głębokie fiolety i granaty oraz butelkowe zielenie połączone ze szlachetnym złotem, motywy egzotycznych kwiatów i liści, welury i aksamity.

moja relacja z Warsaw Home 2017

NAP

moja relacja z Warsaw Home 2017

Raw Decor

Moją uwagę szczególnie zwróciło drewno – obejrzałam wiele pięknych stołów czy stolików kawowych wykonanych z nieregularnych i nieidealnych kawałków drewna. Nowością dla mnie były drewniane umywalki od Ecoplasmo i drewniane abażury lamp (niestety nie zapamiętałam producenta). Zaobserwowałam również wiele stoisk z instalacjami roślinnymi od Pres-Bois, Wertykalni.pl czy Hexal Design, nie mówiąc już o szałowej wystawie Archidzieło, które wyglądało jak mały las.

moja relacja z Warsaw Home 2017

Archidzieło

Najciekawsze stoiska

Bardzo podobały mi się wystawy Kooku Design, Miloo, NAP, ale numerem jeden dla mnie było stoisko DECOculture. Piękna graficzna tapeta, oryginalne poduszki i nieziemskie stoliki kawowe z onyksu.

moja relacja z Warsaw Home 2017

DECOculture

Wykłady

Moja relacja z Warsaw Home 2017 to nie tylko wystawy i produkty, ale wspomnę również o prelekcjach towarzyszących. Niestety nie udało mi się załapać na wykłady Karima Rashida czy Pierre’a Freya, ale miałam okazję wziąć udział w trzech innych: o luksusowych wnętrzach w Polsce, trendach i designie w hotelach oraz o odważnej komunikacji jako sposobie na promocję designu w sieci. Ten pierwszy pozostawię bez komentarza, bo miałam wrażenie, że służył głównie promocji firm prelegentek. W prezentacji Magdaleny Federowicz-Boule z Tremend moją uwagę zwrócił projekt hotelu w Budapeszcie. Mam ogromny sentyment do tego miasta, wiec spodobał mi się proces szukania inspiracji w miejskiej architekturze, która została przedefiniowana i przeniesiona do wnętrza hotelu. Z wykładu Michała Bachowskiego z F5 dowiedziałam się z kolei, ze popularne virale to nie tylko głupawe, amatorskiej filmiki, ale coraz częściej narzędzie promocji dużych i znanych marek.

moja relacja z Warsaw Home 2017

Amerykańskie akcenty

Mimo że staram się być otwarta na różne trendy i style, jednak wciąż najbardziej pociągają mnie moje ulubione motywy. Gdy już będę mieć kuchnie w klasycznym amerykańskim stylu, tak będzie wyglądała moja kuchenka. Łączy ona w sobie klasyczny piekarnik z płytą indukcyjną, której Amerykanie nie uznają, bo uważają, że najsmaczniejsze dania wychodzą na gazie.

moja relacja z Warsaw Home 2017

Falcon

moja relacja z Warsaw Home 2017

nie zanotowałam producenta

Ciekawie wyglądały takie minimeble dla dzieci.

moja relacja z Warsaw Home 2017

lewa strona: nie zanotowałam producenta, prawa strona: Primavera Home

moja relacja z Warsaw Home 2017

Caracole

Relacja z Warsaw Home 2017 – podsumowanie

Były to moje pierwsze tak duże targi wnętrz i jestem bardzo ciekawa Waszych opinii. Jak porównujecie je od innych tego typu imprez? Co Wam się najbardziej podobało? Ja z pewnością czekam na przyszłoroczne targi, z zaciekawieniem czekam, jak się dalej rozwiną.