Lifestyle Nowy Jork

Moje życie w Nowym Jorku – skąd się tu wzięłamNigdy nie myślałam ani nie marzyłam o tym, żeby mieszkać w Nowym Jorku. Znajdował się wprawdzie na mojej liście miast do odwiedzenia, znałam go z filmów i książek, ale nie fascynował mnie na tyle, żeby chcieć porzucać wygodne życie w Polsce i przeprowadzić się prawie 7,000 km od domu. Od zawsze za to chciałam mieszkać przynajmniej przez jakiś czas za granica, ale zdecydowanie stawiałam na Europe. Życie bywa jednak przewrotne (albo my sami jesteśmy przewrotni i podejmujemy szalone decyzje) i tak oto od ponad roku mieszkam i pracuję w Wielkim Jabłku.

jak wyglada codzienne zycie w Nowym Jorku

Moja droga do Nowego Jorku

Co zatem skłoniło mnie do przeprowadzki do Ameryki? Najkrócej mówiąc — możliwości zawodowe. W mojej firmie otworzyło się stanowisko w Nowym Jorku, postanowiłam wziąć udział w rekrutacji i zostałam wybrana. Po półrocznym oczekiwaniu ze względów formalnych, przygotowaniu stosu dokumentów wizowych i jednej bardzo miłej rozmowie w ambasadzie mogłam zacząć pakować swoje życie do 3 walizek. Przeprowadziłam się wraz z mężem, który porzucił swoją pracę w Polsce, a wkrótce dołączy do nas synek.

jak wyglada codzienne zycie w Nowym Jorku

Życie w Nowym Jorku — oczekiwania vs rzeczywistość

Przed przeprowadzką byłam tutaj raz, ale odwiedzanie miasta w podróży służbowej czy turystycznej to zupełnie coś innego niż mieszkanie tutaj. Wiele moich wyobrażeń o tym, jak wygląda codzienne życie w Nowym Jorku, zostało szybko zweryfikowanych przez rzeczywistość.  Niektóre rzeczy mnie pozytywnie zaskoczyły, a inne były mniej więcej takie, jak się spodziewałam. Będę o tym wszystkim opowiadać tutaj na moim blogu.

Jako wielbicielka piękna i spektakularnych wnętrz, będę dużo pisać o Nowym Jorku, amerykańskich domach, mieszkaniach, wnętrzach i sposobie na życie. Zapraszam!

jak wyglada codzienne zycie w Nowym Jorku