dekoracje na Święto Dziękczynienia
Wystrój wnętrz

Eleganckie dekoracje na Święto DziękczynieniaMimo iż od mojego powrotu ze Stanów Zjednoczonych do Polski minęły już ponad 4 lata, co roku obchodzę Święto Dziękczynienia. Zwykle biorę wtedy wolne w pracy i spędzam dzień w kuchni, piekąc, gotując i przygotowując uroczysta kolacje. Natomiast w zeszłym roku spędziłam Święto Dziękczynienia w amerykańskiej restauracji prowadzonej przez Nowojorczykow – mimo iż nie znałam współbiesiadników, atmosfera była niezwykle rodzinna i przyjazna. W pewnym momencie jedna z Amerykanek zaproponowała, żeby każdy podzielił się tym, za co jest wdzięczny – tak, jak to bywało w jej rodzinie.

Najbardziej podoba mi się w tym święcie to, że nie jest kojarzone z żadną konkretną religią. Jest bardzo uniwersalne, bo każdy ma coś, za co może być wdzięczny. Koncentrujemy się na tym, co dobre i pozytywne w naszym zyciu – czy tego tak bardzo nie potrzebujemy w tym szalonym roku?

Thanksgiving wypada dokładnie za tydzień, więc dzisiaj chciałabym się podzielić z Wami inspiracjami na dekoracje na Święto Dziękczynienia – przede wszystkim ozdoby stołu, bo wokół niego spędzamy wieczór. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda Święto Dziękczynienia w Nowym Jorku, koniecznie przeczytajcie ten wpis.

Jeszcze jesień czy już Boże Narodzenie?

W okolicach jesieni na amerykańskich blogach wnętrzarskich często można spotkać dyskusje, czy ozdoby bożonarodzeniowe pasują do kolacji na Święto Dziękczynienia. Jedni wstrzymują się z ubieraniem choinki do pierwszego weekendu po Thanksgiving. Są też tacy (i ostatnio obserwuje coraz więcej takich przypadków), którym świecąca choinka i girlandy na kominku zupełnie nie przeszkadzają. Ja skłaniam się bardziej ku pierwszej opcji – mimo iż nie mogę się doczekać ubierania choinki w tym roku, zaczekam z tym parę dni, żeby kolacja na Święto Dziękczynienia różniła się od Wigilii czymś więcej niż indykiem.

Dekoracje na Święto Dziękczynienia – dynie

To chyba najpopularniejszy motyw na dekoracje na Święto Dziękczynienia. W menu często znajdziemy potrawy z dyni (np. placek dyniowy), więc to logiczne połączenie. W dodatkach pomarańcz, żółć, brąz, biel.

https://www.thesunnysideupblog.com/2019/11/thanksgiving-day-table-and-ideas/
https://www.thesunnysideupblog.com/2016/10/simple-neutral-thanksgiving-tablescape/
https://www.decorgolddesigns.com/thanksgiving-centerpiece-cascading-pumpkins/
https://www.decorgolddesigns.com/7-thanksgiving-table-ideas/

Dekoracje na Święto Dziękczynienia – inspiracje z natury

Cytrusy:

https://citrineliving.com/elegant-bountiful-thanksgiving-tablescape/
https://www.elledecor.com/life-culture/entertaining/g42/beautiful-thanksgiving-tablescapes/?slide=30

Piekne dekoracje z granatow:

https://www.elledecor.com/life-culture/entertaining/g42/beautiful-thanksgiving-tablescapes/?slide=5

Zboża:

https://www.thepioneerwoman.com/holidays-celebrations/g32450241/thanksgiving-table-setting/?slide=39

Eukaliptus, figi i rozmaryn:

https://www.countryliving.com/entertaining/g634/thanksgiving-table-settings-1108/?slide=16

Inne jesienne inspiracje: