Wystrój wnętrz

Czarne meble kuchenne w stylu klasycznym

 

Elegancka, klasyczna kuchnia kojarzy się zwykle z białym szafkami, granitowymi lub marmurowymi blatami, dużą wyspą, spektakularnym oświetleniem i stalowymi sprzętami. Myślę, że ten trend utrzyma jeszcze przez jakiś czas, chociaż dziennikarze, analitycy trendów i blogerzy wieszcza w 2018 koniec białych kuchni, a PPT Paints wybrało czarny i jego kuzynów na kolory roku.

Alternatywą są kuchnie w mocnym ciemnym kolorze – czerni, głębokim granacie czy antracycie. Wbrew pozorom wnętrze z ciemnymi meblami nie musi wyglądać ponuro jak grobowiec, dzięki odpowiedniej bazie (podłodze, ścianom, sufitowi i blatom) oraz przemyślanym dodatkom może nabrać niesamowitej głębi i niepowtarzalnego charakteru. Ile znacie osób, które mają czarne meble kuchenne?

Z czym łączyć czarne meble kuchenne?

Zbyt dużo koloru czarnego może przytłoczyć (tak jak każdego innego koloru). Oczywiście możemy wybierać wśród wielu odcieni czerni w zależności od bazy, stylu naszej kuchni i naszej odwagi. Czarny kolor można bardzo łatwo stonować innymi kolorami, metalami czy drewnem. Ważne jest dobre oświetlenie, zarówno naturalne, jak i w postaci lamp sufitowych, lamp czy kinkietów. Moim zdaniem nie ma lepszego połączenia niż czarny i miedziane dodatki.

W mniejszych kuchniach można zdecydować się na jedynie wyspę w kolorze czarnym, resztę szafek pozostawiając w innym kolorze, żeby czerń nie przytłoczyła pomieszczenia. Warto również pamiętać, że na czarnych meblach o wysokim połysku widać najmniejsze plamki i odciski palców. Do kuchni w stylu klasycznym bardziej będą pasować matowe fronty.

Czarne meble kuchenne – inspiracje

czarne meble kuchenne

Źródło

czarne meble kuchenne

Źródło

czarne meble kuchenne

Źródło

czarne meble kuchenne

Źródło

czarne meble kuchenne

Źródło

czarne meble kuchenne

Źródło

czarne meble kuchenne

Źródło

czarne meble kuchenne

Źródło

Co myślicie o czarnych kuchniach? Mają szanse zakorzenić się nad Wisłą?

 

Zobacz też