Wystrój wnętrz

Podwójna wyspa w kuchni – nowinki zza Oceanu


Kuchnia otwarta na salon z wyspą kuchenną to obecnie popularne rozwiązanie. Stanowi granicę między częścią kuchenną a dzienną – z jednej strony dostarcza dodatkowego blatu, a z drugiej może służyć jako stół do szybkich posiłków czy barek. A podwójna wyspa w kuchni – co powiecie o tym pomyśle?

W Polsce nie spotkałam się z takim rozwiązaniem, a zwróciłam na nie uwagę w domu Shauny z The House of Silver Lining, jednego z moich 5 ulubionych amerykańskich blogów wnętrzarskich. Shauna zaprojektowała i urządziła niezwykle oryginalny dom, w którym połączyła styl klasyczny, nowoczesny i ekologiczny – projekt nazywa się Forest Modern. Jej kuchnia zachwyca prostymi liniami, symetrią i właśnie dwoma wyspami w kuchni. (Jeśli nie mieliście jeszcze okazji poznać jej domu, gorąco zachęcam – każde wnętrze robi wrażenie!)

Źródło

Podwójna wyspa w kuchni – funkcje

W wielu amerykańskich domach jadalnia to oddzielne pomieszczenie – z ogromnym stolem na minimum 6 osób, kredensem czy barkiem. Na co dzień jada się w kąciku śniadaniowym w kuchni lub właśnie przy wyspie. Druga wyspa spełnia funkcję codziennego stołu do jedzenia posiłków i odrabiania lekcji czy jako szwedzki stół podczas przyjęć, podczas gdy ta pierwsza w centrum kuchni pełni rolę typowo kuchenną.

Oczywiscie podwójna wyspa w kuchni świetnie sprawdzi się w przestronnych amerykańskich wnętrzach, w których okiełzna przestrzeń i doda przytulności. Coraz częściej rezygnuje się również w kuchniach z górnych szafek, więc dodatkowe schowki zawsze się przydadzą. W polskich mieszkaniach – niekoniecznie znajdzie się na nią miejsce, ale czyż nie można podelektować się pięknymi widokami i pomarzyć 😉

Podwójna wyspa w kuchni – zdjęcia

Kolejny przykład kuchni z podwójną wyspą z listy moich ulubionych blogów wnętrzarskich zza Oceanu. Kuchnia Erin to mój ideał.

Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło

A tu ciekawy pomysł z wyspami obok siebie:

Źródło

Więcej o ciekawych rozwiązaniach z Ameryki znajdziecie tutaj: